تبدیل اعداد به هزار ریال یا میلیون ریال در اکسل

This post is also available in: arالعربية deDeutsch zh-hans简体中文 enEnglish hiहिन्दी ruРусский esEspañol

یکی از سوالات متداول کاربران اکسل در مورد تبدیل اعداد به میلیون ریال است یعنی اینکه چگونه می توان خیلی راحت اعداد ریالی را به هزار ریال یا میلیون ریال تبدیل نمود.

در پاسخ باید گفت این کار خیلی راحت می باشد و با طی کردن مراحل زیر می توانیم به جواب برسیم:
۱- سلول های مدنظر را انتخاب کنید.

۲- باید گزینه format cells را انتخاب می کنیم که این کار را می توان از چند طریق انجام داد. یکی از روش ها راست کلیک نمودن و انتخاب آن است. روش دیگر از تب Home در بخش Number پنجره format cells  را باز کنیم یا اینکه از کلید ترکیبی Ctrl+1 استفاده کنیم.

 

فرمت نویسی در اکسل

 

۳- تب Number را انتخاب نمایید.

۴ – گزینه Custom را انتخاب می کنید (شما در این منو می توانید تمام خاصیت یک سلول را به دلخواه خود تغییر دهید)

فرمت نویسی در اکسل

۵-در کادر مشخص شده اگر علامت و کاراکتر کاما ( , ) در بین متغیرهای ۰ و ؟ و # باشد اعداد را سه رقم سه رقم جدا می کند ولی اگر در انتهای این متغیرها قرار گیرد به تعداد هر کاما تقسیم بر ۱۰۰۰ می کند.

فرمت نویسی در اکسل

 

هر فرمت شامل چهار قسمت می باشد البته برای هر نوع فرمت لازم نیست هر چهار بخش وجود داشته باشد. به طور در فرمت این مثال ما فقط از ۲ بخش آن استفاده کردیم.

قسمت اول در مورد اعداد مثبت و صفر طراحی شده و قسمت دوم در مورد اعداد منفی که  اعداد منفی داخل پرانتز نمایش داده خواهد شد . دوستان توجه داشته باشید که اعداد شما صرفا برای پرینت به صورت میلیون ریال خواهد بود به عبارتی اگر بر روی سلول بروید عدد همان خواهد بود که تایپ کرده اید .(خاصیت نامبریک را از دست نخواهد داد ) شما میتوانید رنگ اعداد را نیز داخل کروشه به دلخواه خودتان تغییر دهید مثلا red را به green تغییر دهید .

نتیجه کار :

 

فرمت نویسی در اکسل

 

حالا شاید سوالی پیش بیاید که آیا می توان کاری کرد که به صورت خودکار عبارت میلیون و یا علامتی برای این مورد در سلول اضافه شود؟

برای این کار کافی است از فرمت های زیر استفاده نمایید.

تبدیل ریال به میلیون ریال

در این مثال ها اعداد را تقسیم بر هزار یا میلیون کرده و سپس از کاراکتر K برای هزار و کاراکتر M برای میلیون استفاده نموده است.

اگر در مورد فرمت نویسی بیشتر می خواهید بدانید توصیه می کنم حتما ایبوک فرمت نویسی در اکسل را همین الان دانلود نمایید.

برچسب ها

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن