زبان پایتون، جایگزین اکسل در امور بانکی

اهمیت پایتون

زبان پایتون، جایگزین اکسل در امور بانکی

اگر قرار بود به عنوان تحلیل گر بانکی یا معامله گر اقتصادی شروع بکار کنید باید مدل سازی مالی در اکسل را میدانستید. از این به بعد لازم نیست. این روزها همه چیزبه پایتون مربوط میشود بخصوص معاملات خرد.
ماتئو هامپسون ، قائم مقام رئیس بخش دیجیتال (هلدینگ خدمات مالی) نومارا در کنفرانس Quant در لندن گفت: پایتون جایگزین اکسل شده است. وقتی در سالن معاملات قدم بزنید، افرادی میبیند که کد های پایتون مینویسند … و این امر در سه ، چهار سال آینده متداول تر خواهد شد.
هامپسون گفت : نوآوری بانکها با افزایش کاربری پایتون ، افزایش خواهد یاقت. شهرت این صنعت به “سسختی” غیر قابل انکار است. وی افزود: مفهوم نوآوری سریع همواره در خدمات مالی وجود داشته است، اما معمولا این کار با صفحه کسترده اکسل انجام شده . اما الان وسیله جدیدی وجود دارد، پایتون.
از مه سال 2019 ، هامپسون رئیس تیم جدید و رو به رشد استراتژی تجارت الکترونیک نورماست . این تیم موظف است با یکپارچه سازی هوش مصنوعی در پلت فرم نظام بانکی درآمد حاصل از معاملات ثابت را 15% افزایش دهد.
در اظهارات هامپسون برگ های اکسل در نرم افزار پایتون در معرض نابودی قراردارد ،جایی که محاسبات بسیار سریع تر انجام خواهد شد.
در ماه گذشته یکی از اعضا به انجمن مالی وال استریت اوآسیس گفت : منمیتوانم یک جدول داده محتوی 50.000 ردیف ، 100 ستون حاوی چند صد فرمول را در یک مدل اکسل اجرا کنم و این 15 دقیقه زمان میخواهد یا از مدلی بر پایه پایتون استفاده کنم که حاوی 10.000.000 ردیف و 1000 ویژگی مختلف با هزاران نقطه همبستگی بعلاوه اسکیرپت هایی برای تخمین نقاط مبهم که فقط 1 ثانیه زمان لازم دارد.
هامپسون گفت : جنانچه از پایتون برمیآید، مخصات افرادی که در سالن معاملات کار میکنند در حال تغییر است. در آینده باز هم انسان ها در سالن معاملات کار خواهند کرد ولی با توانمندی های متفاوت با انسان های امروز. معامله گران آتی باید ترکیبی از مهارتهای مالی، دانش کمّی، تواناهایی های اتوماسیون فرایندها و استخراج دیتا داشته باشند. معامله گران ماهر امروز دارای مهارت های عمومی زیادی هستند ، آنها دیتا و امور مالی را میفهمند و میدانند چطور کد گذاری کنند . این مهارت ها چابکی را به همراه می آورد که تا 5 سال قبل وجود نداشت.
بلومبرگ گزارش کرد[1] JPMorgan به 180 نفر از اعضا تیم (ذکتر) هانس برهلر [2] با قدرت تحلیل ، اتوماسیون و بهینه سازی و مجوز معامله ماموریت داده است تا وارد معاملات شوند. هامپسون تاکید کرد: وی نتیجه گرفت درآینده، نوآوری و شکستن مرز های بین دپارتمان ها در بانک های بزرک است موضوع اصلی خواهد بود. پایتون این کار را آسان خواهد کرد.

[1] در سایت خودش را به عنوان رهبر جهانی خدمات مالی معرفی کرده  است.

[2]  Hans Buehler

—————————————————————-

نویسنده : Sarah Butcher
مترجم : مریم حائری نیا
منبع : efinancialcareers.com

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بستن
بستن