آموزش فرمول نویسی در conditional formatting

یکی از ابزارهای پرکاربرد در اکسل  conditional formatting می باشد.این ابزار کاربرد های بسیاری در زمینه های داشبورد سازی,مغایرت گیری,زیبا سازی,ساخت نقشه های حرارتی ,گانت چارت ,نمودار چراغ راهنما  و… دارد

مطالب مرتبط

این ابزار شامل چند دستور می باشد که هر کدام کاربرد های متفاوتی دارد که به تفصیل هر کدام خواهیم پرداخت .در این فیلم می خواهیم به بررسی کاربرد فرمول نویسی در این ابزار بپردازیم .در این ابزار معمولا از فرمول های منطقی  و متنی  استفاده می شود.بیشتر کاربران برای زیبا سازی فایل های خود از این ابزار استفاده می کنند ولی به نظر ما این ابزار در داشبورد سازی هم نیز کاربرد های فراوانی دارد که در این زمینه فیلم های آموزشی توسط تیم تالانت تهیه شده و در سایت و یا کانال ها موجود می باشد.

آموزش ساخت داشبورد حرفه ای در ۲۰ دقیقه

در این مجموعه آموزشی از یک ترفند جالب برای نمایش نمودار ستونی استفاده شده ، در این نمودار برخی عناصر مانند محور افقی، محور عمودی، لیبل ها و …. حذف شده اند و به جای آنها در زیر هر کدام از ستونهای نمودار از مقادیر مربوط به آن آیتم استفاده شده.

در این فیلم چند روش را آموزش خواهید دید که کمتر مشاهده کردید و بسیار کاربردی می باشند. این فیلم آموزشی قسمت اول از این مجموعه می باشد و قصد داریم یک مجموعه کامل تهیه و در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم.امیدوام از دیدن این آموزش ها لذت ببرید.

مرتبط نوشته ها

نوشته‌ی بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *