تهیه جدول استهلاک وام +محاسبه بهره مرکب با تابع CUMIPMT

اگر تا حالا مجموعه معرفی توابع مالی سایت تالانت رو ندید این قسمت رو از دست ندهید .در این قسمت برای وام دریافتی یک جدول استهلاک تهیه می کنیم و با تابع CUMIPMT آشنا میشوبم .

مطالب مرتبط

CUMIPMT

ورودی ها

  • Rate : نرخ تنزیل، عددی ، اجباری.

این نرخ بهتر است به‌صورت درصدی وارد شود. و یا ارجاع به سلولی باشد که حاوی درصد باشد. لازم به ذکر است در صورتیکه پرداخت‌ها n بار در سال باشد باید نرخ تنزیل سالانه را بر n تقسیم کنید.

  • Nper : دفعات پرداخت، عددی، اجباری.

این ورودی معرف دفعاتی است که مبالغ ثابت پرداخت (یا دریافت) می‌شوند. باید دقت شود که مثلاً اگر پرداخت‌ها ۳ بار در سال باشد و کل مدت پرداخت ها ۴ سال طول بکشد، باید برای این ورودی عدد ۱۲ (۴*۳) را وارد کنید.

  • Pmt : مبالغ پرداختی، عددی، اجباری.

مجموعه پرسش و پاسخ سقراط – فصل ۱

در این مجموعه به 40 سوال اکسلی بصورت مشروح و هریک با چندین راه حل پرداخته شده است. در ضمن این آموزش شما با توابع و فرمولهای زیادی آشنا شده و نحوه ترکیب آنها را فرا خواهید گرفت.

مبالغ پرداختی و دریافتی که قصد محاسبه ارزش فعلی آن‌ها را دارید در این ورودی وارد کنید. اگر قصد محاسبه ارزش فعلی مبالغ پرداختی را دارید باید این عدد را به‌صورت مثبت وارد کنید و اگر قصد محاسبه ارزش فعلی مبالغ دریافتی را دارید باید این عدد را به‌صورت منفی وارد کنید.

  • Type : زمان پرداخت، عددی، اختیاری با پیش‌فرض صفر.

همان‌طور که می‌دانید حاصل محاسبه ارزش فعلی اقساط برابر، بستگی به این دارد که این اقساط در ابتدای سال پرداخت گردند و یا در انتهای سال. اگر اقساط شما در انتهای سال پرداخت می‌گردند نیازی نیست در این ورودی عددی وارد شود (و یا می‌توانید عدد صفر را برای محکم کاری وارد نمایید)، اما اگر اقساط در ابتدای سال پرداخت می‌گردد مقدار ۱ را برای این ورودی وارد کنید.

  • PV: مبلغ سرمایه‌گذاری پرداختی، عددی، اجباری.

این ورودی معرف مبلغی است که در ابتدای دوره وام داده می‌شود.

    • Start_Period : شماره دوره شروع محاسبه، عددی، اجباری.
    • End_Period : شماره دوره اتمام محاسبه، عددی، اجباری.

مرتبط نوشته ها

نوشته‌ی بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *