بیت کوین

بیت کوین

این اواخر کمتر موضوعی به اندازه بیت کوین مورد توجه رسانه های اقتصادی قرار گرفته است. گوگل به بیش از یک میلیارد جستجو پاسخ داده است، به علاوه 35 میلیون خبر جدید. به منظور کمک به خوانندگان برای سردرآوردن از تب بیت کوین، ما به پنج سئوالی که دائماً از طرف مشتریان ما مطرح می شود، پاسخ داده ایم.

بیت کوین چیست؟

بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید، اما از آن به عنوان ارزرمزگذاری شده، ارز مجازی، نقدینگی دیجیتال، یا سیستم پرداخت الکترونیک مستقیم یاد می شود.

بیت کوین مثل ارزهای سنتی یک بانک مرکزی پشتیبان ندارد یا مانند بسیاری از اموال، مثل طلا به ذات خود ارزشمند نیست، اما بسیار از افراد آماده قبول آن به عنوان یکی از روشهای پرداخت هستند. انتقال بدون دخالت یک بانک میانجی به طور مستقیم بین کاربران صورت می گیرد و در یک گزارش عمومی به نام بلاک چین ثبت می شود. عدم تمرکز انتقالات پولی و انتقالات الکترونیکی بدون محدودیت مرزی به همراه پرداخت سریعتر با هزینه انتقال کمتر، دلایلی است که باعث می شود بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی با فناوری بلاک چین، برای مصرف کنندگان جذاب باشند.

بیش از هزار نوع ارز دیجیتال از قبیل اثریوم، ریپل و لایت کوین وجود دارند که هر کدام با تغییری در فناوری سعی در به دست آوردن سهم بزرگتری از بازار دارند. هر چند اغلب آنها ممکن است مدت کوتاهی در جریان باشند.

بیت کوین چگونه ایجاد شده و مصرف می شود؟

بیت کوین ها از طریق فرایندی به نام استخراج ایجاد می شوند که به معنی حل کردن مجموعه ای از مسائل مشکل ریاضی است که به صورت مداوم، چالشی تر می شوند. در اصل بیت کوین در سال 2009 به وسیله شخص ناشناسی با اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد که مقاله ای آنلاین در مورد بیت کوین منتشر کرد و جزئیات مفهوم فناوری نقطه به نقطه بلاک چین را در آن توضیح داد.

استخراجگران نقشی حیاتی برای بیت کوین بازی می کنند. عملکرد آنها به عنوان بازرسانی است که شبکه را امن نگاه می میدارند و تمامی انتقالات را تائید می کنند. استخراجگران تمامی انتقالات در جریان بیت کوین را جمع می کنند و آنها را به صورت معماهای ریاضی در می آورند. اولین استخراجگری که راه حل را پیدا کند، آن را در شبکه به دیگران اعلام می کند. آنگاه دیگر استخراجگران به منظور بررسی این که آیا کاربر حق خرج کردن آن بیت کوین معین را داشته است یا خیر و این که آیا معما به درستی حل شده است، بررسی خود را انجام می دهند.

به محض تائید، انتقال مالی به گزارش بلاک چین اضافه شده و اولین استخراجگری که معما را حل کرده است، 12.5 بیت کوین به عنوان پاداش دریافت می کند. استخراجگران ایجاد کنندگان ارزش (و دریافت کنندگان پاداش) برای معتبرسازی انتقالات و ایمن نگاه داشتن شبکه هستند. هر نقل و انتقال مالی از طریق بررسی بلاک چین به منظور تعیین این که آن بیت کوین معین، واقعاً متعلق به کاربر بوده است با ردیابی تمامی نقل و انتقالات انجام شده، به منظور از بین بردن خطر تقلب، انجام می شود.

ترفندهای اکسل

اگر در حال کار با نرم افزار اکسل هستید ممکن است برخی از نکات وجود داشته باشند که سرعت عمل شما را در کار با اکسل بیشتر کنند. در تهیه این مجموعه قصد ما این بوده که نکاتی کاربردی و کوتاه درباره کار با نرم افزار اکسل رو بصورت روشن توضیح بدیم.

تعداد کلی سکه های بیت کوین به 21 میلیون عدد محدود شده است. هر بیت کوین به همراه یک آدرس بیت کوین است که در یک کیف پول دیجیتالی ذخیره می شود و یک کلید شخصی نیز به همراه دارد. به منظور خرج بیت کوین، مالک باید کلید ارتباطی را بشناسد. هر چند که تمامی انتقالات مالی بیت کوین عمومی می شوند، هویت مالیکن عمومی نمی شود، بنابراین تمامی نقل و انتقالات و مبادلات با ارزهای دیگر، ناشناس باقی می ماند. چندین صرافی آنلاین از قبیل کوین بیس، کراکن و جمینی وجود دارند که می توانید از طریق آنها بیت کوین بخرید.

سکه های بیت کوین را می توان با ارزهای دیگر مبادله کرد، یا از آنها برای خرید محصولات و خدمات استفاده کرد. برآورد شده است که بیش از 100/000 تاجر بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت قبول می کنند. میلیونها کاربر هم در جهان از بیت کوین و دیگر ارزهای رمزگذاری شده ببه منظور نقل و انتقالات مالی  یا سرمایه گذاری از بیت کوین استفاده می کنند.

ارزش بیت کوین چگونه تعیین می شود؟

درست مانند هر نوع مایملک اقتصادی دیگر، ارزش بیت کوین به طور روزانه از طریق رابطه عرضه و تقاضا تعیین می شود. از آنجائی که عرضه محدود است و تقاضا فعلاً بالاست، در طور دوازده ماه گذشته، قیمت بیت کوین به نحو مطلوبی بالا رفته است.

آخرین قیمت چگونه معین می شود؟ در مورد بیت کوین مانند اپ استور فکر کنید. اپل با ایجاد شبکه ای از آپ ها که ارتباط یکپارچه و نزدیکی با آی فون ها و آی پدها دارند، اپل قادر شده است که ارزش بسیار زیادی برای محصولاتش در اکوسیستم خودش و برای برند خودش ایجاد کند. مثال دیگر فیس بوک است، به نسبتی که تعداد افراد در شبکه اجتماعی بالا می رود، محصول دائماً با ارزش تر می شود. بیت کوین هم از چنین اثر شبکه ای بهره می برد.

در عین حال، قیمت بیت کوین در مقایسه با ارزهای سنتی یا دیگر انواع مایملک، بسیار حساس است. تغییرات بزرگ در قیمتهای روزانه، اغلب حاصل دلایل ذهنی است تا این که به دلایل پایه ای باشد. تجارتهای آینده ای که جدیداً ایجاد شده اند و وابستگی به bitcoin EFT Products، می تواند به یافتن قیمت پایه ای واقعی یا ارزش ذاتی بیت کوین کمک کند. در ضمن، اگر روزی مردم به دلایل قانونی یا مشکلات فنی تصمیم بگیرند که از ببت کوین استفاده نکنند، ارزش آن سقوط خواهد کرد.

آیا بیت کوین سرمایه گذاری مطمئنی است؟

با وجود این که بیت کوین را می توان به عنوان یک مایملک مستقل در نظر گرفت که ارزش خود را حفظ می کند و یک سرمایه گذاری قانونی هم، مخصوصاً برای سرمایه گذاران زرنگ در فناوری، هست، هنوز خیلی مانده است تا یک سرمایه گذاری امن محسوب شود.

یک تغییر قیمت 20-30 درصدی (در یک روز!) در ار ارزهای رمزگذاری شده، چیز کمیابی نیست. به احتمال زیاد در آینده قیمت بیت کوین پائین خواهد آمد و تا زمانی که ابهامات در مورد قوانین و مقررات دولتی رفع نشده است، سرمایه گذاران باید منتظر نوسانات شدید باشند.

آیا بیکن در بیت کوین سرمایه گذاری می کند؟

پاسخ کوتاه این است که، نه و دلیل به شرح زیر است.

بیت کوین نسبتاً اختراع جدیدی در سیستم آنلاین است و تاریخچه عملیاتی آن برای این که بتوانیم آن را ارزیابی کنیم، کوتاه است. ما سرمایه گذاران اصول هستیم و در این لحظه تفاوت قائل شدن بین ارزش ذاتی بیت کوین و برتریهای نظری که باعث شده است که قیمت بیت کوین بالا رود، مشکل است. امنیت و ثبات قیمت دو معیاری است که ما همواره در سرمایه گذاریهایمان در نظر می گیریم و فعلاً بیت کوین این دو مشخصه را ارائه نمی کند.

مطمئناً تحت فناوری بلاک چین، که ما واقعاً به آن معتقدیم، انقلابی در روشهائی که ما از آنها برای پرداخت هزینه های کالا و خدمات و انتقال وجه استفاده می کنیم، رخ خواهد داد، با این حال، به احتمال زیاد ما در مراحل اولیه گردش ارزهای رمزگزاری شده هستیم و به محض این که چهارچوبهای مقررات تعیین شود و این سطح عظیم حدس و گمان به کنار رود، با فرصتهای بسیاری برای مشارکت در این زمینه روبرو خواهیم شد.

حبابهای ارزشگذاری مایملک معمولاً امیدها را نا امید می کنند و ممکن است که این حبابها مدتهای طولانی دوام کنند. بسیاری از از سرمایه داران به این دلیل که می ترسند از قافله عقب بمانند در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند، که این موضوع باعث می شود که قیمتها بازهم بالاتر رود. ظهور مشتقات اقتصادی و EFT های ممکنه نیز تنها به تب و تاب ماجرا اضافه کرده است.

آموزش برنامه نویسی در اکسل با استفاده از VBA- صابری

در این سری آموزشی قصد داریم با تاکید بر نرم افزار اکسل، کدنویسی در VBA‌ را از ابتدا آموزش دهیم و گام به گام تا مرحله‌ای پیش رویم که بتوانیم برخی نیازهای خود را با استفاده از کدنویسی در اکسل برطرف کنیم.

با این حال، کافی است قبل از این که سرمایه گذاری روی بیت کوین را مورد توجه قرار دهیم، به خودمان تاثیر وحشتناک ترکیدن حبابها و بی ارزش شدن تجارتهای موفق را یادآوری کنیم. این موارد یادآوری های سریعی هستند: آمازون، که به قولی موفق ترین شرکت خدمات مصرف کننده امروز است، در ترکیدن حباب دات کامها در بین سالهای 1999 تا 2001، 94% ارزش خود را از دست داد. تازه این دوره ای است که مورخین اقتصادی حباب آن را بسیار کوچکتر از حباب امروزی بیت کوین تعریف کرده اند.

مطالب مرتبط

مثل همیشه، اگر هر سئوالی در این باره یا هر موضوع دیگری در مورد سرمایه گذاری دارید، لطفاً با اعضای تیم ما تماس حاصل فرمائید.

مترجم : سید حسین حائری نیا

مرتبط نوشته ها

نوشته‌ی بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *