ساخت Pivot Table

ساخت Pivot Table

مقدمه

ساخت Pivot Table به شما این امکان را می دهد تا هزاران ردیف داده را تنها با چند کلیک ماوس تجزیه و تحلیل کنید . این ابزار قدرتمند در اکسل به دلیل سرعت و خروجی آن مورد حیرت هست. به شما نشان خواهم داد که ایجاد و استفاده از آن چقدر آسان هست.
اگر از یک جدول یا مجموعه داده برای تجزیه و تحلیل اطلاعات خود استفاده می کنید، پس باید از یک پیوت تیبل استفاده کنید که قابلیت های تحلیلی شما را افزایش دهد تا روزانه در زمان خود صرفه جویی کنید.
جداول محوری توسط مدیران ، تحلیلگران مالی، حسابرسان، حسابرسان هزینه، تحلیلگران فروش، حسابرسان مالی، منابع انسانی، پزشکان و آمارگیران مورد استفاده قرار می گیرند.

ساخت Pivot Table

مراحل ایجاد:

مرحله ۱: بر روی مجموعه داده خود کلیک کنید.
مرحله ۲: به Insert> Pivot Table بروید.
همچین می توانید بعد از ساخت Table از طریق تب Design که برای جدول ساخته شده فعال می شود پیوت تیبل را ایجاد کنید.

مرحله ۳: در این مرحله در پنجره ای که باز شده است باید تنظیمات پیوت تیبل مدنظرتان را برای ساخت آن انجام دهید.
۱-  ناحیه ای که میخواهید به عنوان منبع و سورس یا داده های خام تان در محاسبات مورد استفاده قرار گیرد را انتخاب خواهید نمود.
۲-  آیا این پیوت تیبل در شیت و صفحه ای جدید ساخته شود یا در صفحاتی از فایل که از قبل وجود دارد؟

Pivot table

مرحله ۴: برای ساخت pivot table کافی است در این مرحله فیلد ها را کشیده و در ناحیه مدنظرمان قرار دهیم تا خیلی سریع محاسبات آن انجام گیرد.

 

برای مشاهده مراحل ساخت Pivot table به صورت تصویری اینجا را کلیک نمایید.

 

برچسب ها

یاسر طاهرخانی

فارغ التحصیل رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی ارشد هستم. از سال 1387 به دلیل ورود به رشته حسابداری احساس نیاز بیشتری به این نرم افزار پیدا کردم و از ترم آخر کارشناسی ارتباط خودم را با این نرم افزار بیشتر کردم. در حال حاضر در حوزه داشبوردهای مدیریتی و مبحث هوش تجاری در اکسل مشغول هستم. علاقمندی من به نرم افزار به حدی رسیده که هر روز باید یک مطلب جدید در حوزه نرم افزار یاد بگیرم، علاوه بر اکسل مشغول یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا و اندروید هستم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بستن
بستن